Úvod » KNIHY » Týniště nad Orlicí - město v lesích


        

Týniště nad Orlicí - město v lesích

Libor Koldinský a kolektiv

skladem

 

Číslo produktu: 1/2019MKH
naše cena:
299 Kč ( Nejsme plátci DPH )

Historie města slovem i obrazem

vydalo město Týniště nad Orlicí 2002

1. vydání

vazba tvrdá s přebalem

velký formát knihy

stav viz. foto (jako nová)

Kniha, kterou vidíte, není odbornou studií. Přistupovali jsme k jejímu vytvoření stejně jako k životu - jako k úchvatnému sportovnímu zápolení, v němž zdaleka nejde pouze o konečné vítězství. Nevěnovali jsme proto ani tolik pozornosti technice a taktice, ale kráse a důstojnosti boje.

Tato kniha má být projevem čirého nadšení ze sběratelství a potěšení z tvorby. Není to kniha naučná, je to vyznání o našem pochopení vztahu k vlastní zemi a předkům, k rodnému kraji, městu, lidem i sousedům. Je to i vyznání odpovědnosti, která z toho vztahu vyplývá.

Není pokryteckou zdvořilostí, když řekneme, že budeme velmi rádi, když si čtenář vedle našeho názoru postaví názor svůj. Byli bychom však rádi, kdyby k této knížce přistupoval ne jako k člověku, jehož má potkat, ale jako k příteli, s nímž se chce setkat. Naším přáním je, aby to bylo setkání laskavé, milé, navzájem obohacující a aby otevřená náruč této knížky nezůstala nic dlužna otevřené náruči řeky Orlice, objímající nás již od nepaměti.

Příroda nám dala krátký život a vítr mnohdy zavál stopy hned za střevíci našich předků, ale památka na plodný a pracovitý život zůstane věčně.

PRODÁNO